VIENERI METAI

Aš žinau, kad dar per anksti švęsti Attaché Stories gimtadienį (jis 07.06), juk kaip ten sako: „neperšokęs griovio, nesakyk „op“. Tačiau, kaip atrodo vieneri metai veklos – svarbus įrašas į mano gyvenimo istoriją, kad pasimokyčiau iš klaidų bei pasidžiaugčiau sprendimais.

O aš esu švenčių mėgėja. Jei švenčiu savo gimtadienį, tai visą savaitę dairausi malonumų, nuostabių akimirkų ir puikių progų. Tai ir su Attaché taip pat – norisi džiaugtis, didžiuotis kiekviena diena ir dėkoti kiekvienam, kuris prisidėjo prie veiklos gyvavimo. Vieneri metai – jų metų viskas taip įdomiai keitėsi ir augo, kad negaliu patikėti, jog savo lėtu sraigės tempu įšokau į puikios veiklos traukinį ir turiu nuostabią komandą, bei puikius klientus.

Pradžių pradžia

Apie veiklos pradžią, užduotus sau klausimus ir atsakymus į juos, rašiau šiame bei šiame įrašuose. Kalbėjau apie savo misiją: „rūpintis, kad prekių ženklai kuo efektyviau panaudotų turimus resursus savo komunikacijai socialiniuose tinkluose bei turėtų ne tik vizualų identitetą, bet ir savo istoriją, įvaizdį. Mane žavi Instagram bendruomenė, todėl stengiuosi edukuoti, kad žmonės, dirbdami su savo paskyromis orientuotųsi ne į sekėjų skaičių, o į asmenybes, slypinčias po skaičiais.“ Nuo to laiko niekas nepasikeitė, pirmasis mano tikslas, kuriuo remiantis gimė ši veikla, buvo klientų požiūrio keitimas. Juk aš žinau, ką reiškia kai mėgstama veikla – pomėgis virsta verslu ir tai tampa nebe taip žavu. Tampa sunku. Kodėl? Nes pradžioje daugelis mažų verslų neturi strategijos kaip komunikuoti, apie ką bus jų verslas ir kam bus skirti produktai; kaip jų produktai padės gyventi geriau… Matydama, kad prekės ženklai veikia be aiškaus tikslo, nutariau jiems padėti.

Tądien Palangoje rašiau ir postinau pirmus įrašus į IG
Pirmieji klientai

Dėl pirmojo darbo su manimi susisiekė dar iki veiklos paleidimo (paleidimą traktuoju kaip žingsnį, kai viešai pareiškiau, jog turiu naują veiklą ir susikūriau Attaché IG paskyrą), turėjau surengti fotosesiją ir startuoti su kliento IG paskyra. Darbas buvo malonus, pati fotografavau kruasanus ir kavą Vilniuje, o kliento kavinė buvo Klaipėdoje. Tai, ką dariau tuo metu, ir tai, ką darau dabar – diena ir naktis (vieneri metai man praėjo kaip keli).

Augau greitai, mokiausi, tobulėjau; nuo pirmų klientų įstojau mokytis magistro, skaičiau literatūrą, dalyvavau mokymuose, investavau į savo žinias. O didžiausią įkvėpimo pliūpsnį gavau iš Justinos Daukšaitės, vienos pirmųjų klienčių, kuri besąlygiškai manimi tikėjo ir motyvavo veikti. Ši moteris įtikino, kad kaip asmenybė, tinku šiai profesijai ir man bus lengva eiti šiuo keliu, tad nuoširdžios padėkos skrieja Tau, Justina!

Nors pagrinde dirbu su strategijomis bei paskyrų administravimu kartu su turinio ruošimu, kitiems užtenka ir konsultacijos, kad jie įsitikintų, kad viską daro gerai (arba kaip tik, keistų savo strategiją, arba pradėtų iš naujo). Ši veikla moko mane disciplinos, susikaupimo, darbų delegavimo, juk per vienerius metus prie manęs prisijungė fotografės Viki bei Liucija.

Mano išvados ir palinkėjimas

Jeigu manęs prašytų pasakyti – ką patarčiau žmogui, kuris pradeda naują veiklą, tai sakyčiau taip: kad visų pirma, siūlau atskirti ką reiškia verslas ir mėgstama veikla, bei apgalvoti ar pavyks tai suderinti. Ilgainiui, mėgstamos veiklos lieka vis mažiau, atsiranda daugiau verslo ir pardavimų skatinimo. Visų antra, patarčiau rūpintis savo produktyvumu / efektyvumu ir regeneracija, skirti pakankamai laiko miegui, o visų trečią – pradėti nuo strategijos, kurios metu kiekvienas veiklos žingsnis būtų susietas su tam tikru veiklos tikslu. O po to net nepastebėsite, kaip greitai pralėks vieneri metai.

Man kartais atrodo, kad pamirštame apie esminius dalykus, kurie yra būtini vystant veiklą; susikoncentruojame į tai, kuo „kvėpuoja“ kiti. Neriame į rūpesčius ir nespinduliuojame teigiama energija, nes tai pinigų per mažai, tai laiko. Todėl, viena pagrindinių mano išvadų, kurias išsinešiau iš šios vienerių metų veiklos laikotarpio yra – pozityvus mąstymas, kuris yra lygiagretus su dėkingumu ir mažų laimėjimų šlovinimu. Juk kokias emocijas ištransliuojame, tokių emocijų kupinus dalykus ir pritraukiame.

Jeigu norėtumėte pasitarti dėl savo esamos ar būsimos veiklos, kreipkitės. O jeigu norite gauti vieną geriausių naujienlaiškių apie komunikaciją bei Instagram, prenumeruokite čia.

Posted in Užkulisiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *