Turiu idėją – nuo ko pradėti?

TURIU IDĖJĄ – NUO KO PRADĖTI?

Kai nusprendžiau dalintis patarimais ar žiniomis socialinėje erdvėje, nė nenumaniau kur mane tai nuves. Įsivaizdavau, kad punktais rašysiu tekstus, raginsiu skaitytojus atkreipti dėmesį į kiekvieną pastraipą, paryškintą žodį… Dabar nuo tokių skaitinių norisi bėgti. Buvau pažadėjusi sau, kad jei kas nors man parašys: „turiu idėją – nuo ko pradėti?“, parašysiu ne patarimų veikalą, o savo asmeninį nuoširdų refleksijų įrašą.

Tikiu skaičiais, analizėmis ir išvedžiojimais, bet tuo pačiu klausausi savo širdies. Esu racionali, tą savo širdį vadinu – atkakliu drakonu, tik moterims sakau: „jei jauti, kad nepajėgsi – nedaryk per prievartą“. Vakar susitikimo metu su viena Insta pažįstama diskutavome, kad rūpintis savimi – būtina, kuo mažiau asmeninių kovų, tuo daugiau vietos kūrybai ir regeneracijai.

Ir širdis mėgsta analizuoti

Pastaruoju metu vis dažniau sulaukiu klausimų – kaip pradėjai šią veiklą ir aš nenoriai pasakoju, nes tame nebuvo jokios romantikos. Ieškojau savęs ir jaučiausi esanti ne savo vietoje. Tuo metu mačiau poreikį, kurį norėjau patenkinti, jei reikėtų tą poreikį tenkinti dabar iš naujo, būtų sudėtingiau – turinį kuriančių ir patarimus dalijančių smarkiai pagausėjo. Prieš neriant į idėjos įgyvendinimą, pasiklauskime savęs ar ir kitiems reikia mano idėjos? Paanalizuokime rinką – ar daug tokių idėjų išsibarsčiusių plačiuosiuose vandenynuose? Ar turime reikiamus instrumentus rinkos bei auditorijos analizei? O kas, jeigu neišeis – koks planas B? Ir, vienas sudėtingiausių klausimų – o kaip išsiskirsime (pasieksime savo auditoriją), jei mūsų idėja ne viena?

Atvirumas kitų žmonių klausimams

Daugelis mažų verslų prasideda nuo pomėgių, nuo pirmos dienos, kai paėmė į rankas pirmąjį, savo amato, įrankį, kai pamatė, kad kitiems puikiai sekasi… Ir viskas gerai, jei gebame išanalizuoti savo idėjos strategiją iš visų įmanomų pusių. Ieškokime būdų nueiti į susitikimus su savo sritį išmanančiais draugais, pažįstamais, išgirskime jų klausimus. Iš pradžių venkite konkrečių patarimų, bandykite sudėlioti visą paveikslą, su atsarginėmis „dalimis“, avariniais išėjimais, papildomais planais, idėjomis turiniui, reklamoms, dizainui ir tt. Jei klausiame kitų žmonių: „turiu idėją – nuo ko pradėti?“, jie kaip mat siūlo savo sprendimus. Tačiau, kai ne iki galo suprantame kokiam etapui koks sprendimas reikalingas ir jei neturime viso paveikslo priešaky – sudėtinga bus įterpti patarimus į tinkamas vietas, o ir yra tikimybė žmoniškai pasimesti. Vietoj to, būkite atviri klausimams, kurie supurtys, užduos toną kitiems klausimams, padės tvirčiau sudaryti idėjos branduolį, apgalvoti konkrečius ateities veiksmus.

Pirmosios prekės testas

Žmonės sako, kad vienas geriausių būdų patikrinti idėją – Jūsų pastangos parduoti pirmąją prekę. Jei turime aiškią idėjos įgyvendinimo schemą, nesudėtingai paruoštą pirmąją prekę – eikime su ja į žmones, o tada, pardavus – rinkime atsiliepimus. Pasipylusi kritika – geriausias patarėjas, kad į rinką išeitumėme su pataisytu variantu, o vėliau su galutiniu bei Jus, ir Jūsų auditoriją, tenkinančiu rezultatu. Ir nors dabartiniai pertekliaus laikai, kai dėl išskirtinumo ar pasiūlos kovojama diena iš dienos, yra gausūs pasiūlymų, reikėtų suvokti vieną dalyką – ar mes prisidedame prie žmonių gyvenimų gerinimo?

Idėjos tinkamumo analizė

Nė vienas projektas neprasideda nuo brainstorm‘o, tinkamo mintims išjudinti. Šis procesas pereina į mini idėjų rinkimą, jų vertinimą. Minčių šturmas, kaip įrankis, ypač tinkamas pirmam idėjos rėmų sudarymo etapui. Tačiau, minčių šturmas padeda ir asmeninių gebėjimų (pritaikomų idėjos įgyvendinimui) gvildenimui.

Rašiau vienai sekėjai: „turėk klausimų ir atsakymų dėliojimo etapą, vis dažniau klausk savęs „kodėl“.“ Vis dar laikausi šios nuomonės ir kiekvieną kartą, bendraudama su žmonėmis, sakau jiems – pasidarykite savianalizę, atlikite tam skirtus testus, analizuokite savo būseną. Šis, gilinimosi į save procesas leis ne tik pamatyti ar Jūsų idėja tinkama pasirinktai auditorijai, bet svarbiausia, pasitikrinsite ar idėja tinka ir Jūsų asmeninėms savybėms (bei vertybėms).

P.S. Ši veikla kaip jokia kita davė man galimybę tobulinti asmenybę. Tai čia aš augu ir pereinu transformacijos etapus. Už ką esu labai dėkinga.

Jei turite daugiau klausimų, dvejonių ar norėtumėte patenkinti savo smalsumą, kviečiu pokalbiui su manimi čia.

Posted in Verslumas and tagged , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *