toks visoks

ĮKVĖPIMAI | TOKS VISOKS

Tradicija dalintis prekės ženklais, kurie ne tik siūlo savo produktus ar paslaugas, bet ir turi misiją, užgimė Attaché Stories Instagram paskyroje. Nors tokių verslų yra nedaug, stengiuosi ieškoti ir rodyti Jums gerus pavyzdžius. Trečioji Įkvėpimų viešnia (visi kiti interviu čia) yra Toks Visoks įkūrėja Akvilina Vaičaitytė – savo verslą užkurianti jau apie 9 metus. Akvilinos veiklą stebiu ilgai ir man patinka jos nuoširdumas, paprastumas ir jaukumas, skilndantis iš jos odos gaminių bei komunikacijos. Nutariau pasiteirauti Akvilinos kas jos komunikacijoje yra svarbu bei kodėl; taip pat, sužinoti apie iššūkius ir įkvėpimą. Kviečiu skaityti!

Papasakok kas slypi už Toks Visoks prekės ženklo?
Mano prekės ženklas ir darbas yra mano netikėčiausia meilė. Savo klientams siūlau rankų darbo odines rankines ir pinigines. Pati esu išbandžiusi kiekvieną savo produktą, klausau savo intuicijos ir kuriu tai, kas pačiai gražu bei patinka. Mano klientai yra žmonės, kurie dalinasi panašia intuicija, todėl, jei tik pasitaiko proga pabendrauti, su visais savo pirkėjais, visada randam bendrą kalbą. Kartais įdarbinu mamą, samdau fotografą didesnėms fotosesijoms, bet visą kitą vis dar darau pati viena.

TOKS VISOKS STUDIJA

Kodėl įgyvendinai šią verslo idėją? Kokiomis aplinkybėmis ji gimė?
Niekada neįsivaizdavau, kad galėčiau pati susikurti darbo vietą. Galvodavau, kad žmonės, kurie kuria savo verslą, mokykloje buvo pirmūnai, sąskaitos pilnos pinigų investicijoms ir apskritai turi super galių. O aš toli gražu nebuvau tokia. Universitete studijavau visai su kūryba ar verslu nesusijusius dalykus. Bet intuityviai visada mėgau ką nors konstruoti ir krapštyti rankomis. Galų gale tai mane vistiek pasivijo. Pradėjau raityti odines apyrankes, auskarus, kaklo papuošalus. Vėliau užsimaniau odinės rankinės ir niekur neradus jos nusipirkti, paprašiau, kad pasiūtų mama. Ji visą gyvenimą siuvo, mezgė, piešė, projektavo savo miegamojo baldus ir prisigalvodavo įvairiausių projektų. O pasiuvus vieną, norėjau daugiau. Atsirado, kas jas nuperka. Kai mama vasarai išvažiavo sodininkauti, turėjau pati viską spręsti ir sėdau siūti. O tada jau nebegalėjau sustoti.

Kokie didžiausi iššūkiai pasitaiko Tavo veikloje?
Kaip bebūtų keista, didžiausias iššūkis man yra rasti kokybiškų medžiagų. Sau keliu labai aukštus reikalavimus ir būna labai nemalonu, kai pasitaiko nekokybiškos odos, už kurią tenka raudonuoti prieš pirkėjus, dėl to nukenčia viskas, dėl ko taip sunkiai dirbu.

konsultacija

TOKS VISOKS STUDIJA

Papasakok prašau kokius komunikacijos kanalus naudoji ir kokie yra sėkmingi Tavo veiklai?
Pradžioje buvo blogas. Rašiau ir dalinausi mažais savo progresais, fotografavau… Vėliau pagrindinis kanalas buvo Facebook. Tai buvo pati nuostabiausia platforma, kuri ir padėjo man pasiekti daugiausiai žmonių. Dabar viskas jau kurį laiką persikėlė į Instagram. Pastangų kainuoja daug, bet stengiuosi viską dėliotis taip, kad darbo valandomis nereikėtų būti sulindus į kompiuterį ar telefoną. Įrašus ir nuotraukas pasiruošiu gerdama kavą, važiuodama mašinoje, kol laukiu eilėje ir pan. Taip sutaupau be galo daug laiko, o ir padaryti spėju tikrai nemažai.

Tuomet, kokias istorijas pasakoji savo klientams TOKS VISOKS Instagram socialiniame tinkle?
Mano Instagram paskyra nėra orientuota vien į verslą. Kadangi vis dar dirbu viena ir šis darbas yra tokia svarbi ir mylima mano gyvenimo dalis, neatskyriau savo kasdienybės nuo prekės ženklo. Aš pati ir esu tokia visokia. Mano turinys apima ir keliones, ir daržą, ir namus, ir nuotykius ir tai, ką pasiuvu.

O kur ir kaip semiesi įkvėpimo kurti, plėtoti savo idėją, rašyti tekstus?
Labai žaviuosi žmonėmis, kurie sugeba metodiškai planuoti ir vėliau tuos planus įvykdyti. Tokios pastangos tikrai atsispindi darbo rezultatuose. Mano galva taip nedirba. Jeigu antradienį neturiu laiko ar tiesiog neturiu ką papasakoti, taip ir ateina trečiadienis nieko nepapasakojus. Įkvėpimas slepiasi kur tik pažiūrėsi… Mano mieste, sode, prie jūros, iš ryto virtuvėje, pašte, gatvėje… Reikia tik į jį atkreipti dėmesį, jį pastebėti ir pasiimti.

TOKS VISOKS STUDIJA

Akvilina, gal prasitarsi kuo didžiuojiesi savo versle?
Didžiuojuosi, kad viską pasiekiau pati, kad nereikėjo „merkti“ didelių investicijų. Toks Visoks auga kartu su manimi, niekada nešoku aukščiau bambos, viskas ateina po truputį. O labiausiai didžiuojuosi, kad tobulėju pati. Kai dirbi sau, niekada nenustoji mokytis. Aš visa dar turiu tiek daug vietos plėstis, tiek daug visko sužinoti… Todėl esu labai „ excited“ (nežinau net kaip tokį jausmą išversti. 🙂

Dėkoju Akvilinai už pokalbį. Visos nuotraukos yra iš Toks Visoks archyvo, o čia Akvilino verslo ir asmeninė IG paskyra.

Palaikome ryšį! Sekite mano veiklą Instagram arba prenumeruokite Istorijų Klubo laiškų prenumeratą čia.

(Visited 215 times, 1 visits today)
Posted in Įkvėpimai and tagged , , .

2 Comments

    • Iš žmonių, kurie mums patinka ar kurie išgyvena panašius dalykus, kur kas mieliau kažką įsigyti, palaikant juos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *