instagram vandenynai

INTERVIU SU „VANDENYNAI“

Rašiau apie verslus, kurie turi puikią komunikaciją savo Instagram paskyrose, rubrika vadinosi – Įkvėpimai. Po kiek laiko pastebėjau, kad Instagrame daugėja paskyrų, kurios savo turiniu prisideda prie nematerialių dalykų skatinimo. Kokie įdomūs ir geraširdžiai žmonės kuria turinį savo paskyroms, negaili laiko, traktuoja šias iniciatyvas kaip savo misiją.

Kilo mintis pakalbinti šiuos žmones, peržiūrėti jų paskyras, paklausti, kaip jie gyvena, iš kur semiasi jėgų bei ryžto kurti. Taip gimė idėja palaikyti tuos, kurie stengiasi nešti žinią kitiems, kurie dega noru padėti, dalintis, kurie taip pat ugdo savo bendruomenę. Manau, kad IG Iniciatyvų rubrika įkvėps Jus ieškoti džiaugsmų paprastuose dalykuose ir palaikyti kūrybininkus, kurie savo Instagram turiniu nušviečia mūsų kasdienybę. Interviu paruošė Jums Ieva, Attachè pagalbininkė, kviečiu skaityti ir susipažinti su mūsų viešniomis. – Viktorija


Kartais pagalvoju, kiek daug bėdų žmogus pridarė gamtai ir iš tiesų pasidaro baugu. Neveltui sakoma, jog vienas lauke ne karys. Juk užterštumo problema yra kompleksiška, reikalaujanti visų įsitraukimo. Dažnai pati pasimetu, ar darau gerai? O ką daryti, kad būtų dar geriau? Leiskite Jums pristatyti dar vienas iniciatyvų rubrikos viešnias – Eglę Šilkonę ir Sigitą Petruniną iš Vandenynai paskyros, kurioje kalbama apie tvarų gyvenimą ir vadovaujamasi teiginiu: „kiekvienam suprantama informacija apie aplinkai draugišką gyvenimo būdą.“.

Vis auganti Vandenynų bendruomenė man primena, jog viskas bus gerai. Didėjantis žmonių sąmoningumas teikia vilties, kad planetos B mums neprireiks. Tai, ką daro Sigita ir Eglė yra labai svarbu. Vandenynai yra ne tik vieta, kur galima rasti įvairiausių patarimų aplinkosaugos klausimais, bet ir pasijusti bendruomenės dalimi, sužinoti kitų nuomonę. Kviečiame virtualaus kavos puodelio su Sigita ir Egle. Smagaus skaitymo! 

instagram vandenynai
Ieva: pereikime prie svarbiausio klausimo – kokia yra Vandenynų misija ? Kaip kilo mintis susikurti šią paskyrą ir jos turinį?

Suburti bendruomenę, suprantančią, kad Žemės likimas yra kiekvieno mūsų rankose. Mūsų tikslas yra edukuoti ir plėsti ratą žmonių, kurie galvoja apie tai kaip ir ką vartoja, supranta, kad kiekvienas jų veiksmas palieka pėdsaką ir tik nuo jų priklauso, koks tas pėdsakas bus.

Ieva: kaip prisimenate kūrimo etapą? Kokie buvo pirmieji žingsniai šiame kelyje?

Mes susipažinome IG, kur bendraudamos pamatėme, kad turime bendrų interesų ir tikslų, o susitikusios prie kavos išsikalbėjome ir nusprendėme kartu sukurti vietą internete, kurioje būtų galima rasti informaciją apie tvarų gyvenimo būdą. Idėja buvo labai aiški nuo pat pradžių, sudėtingiau buvo ją „įvilkti“ į rūbą, sugalvoti pavadinimą, kuris būtų aiškus, trumpas, įsimenamas.

Ieva: kas pradžioje buvo sunkiausia?

Sunkiausias dalykas pačioje pradžioje buvo sugalvoti pavadinimą. Kad ir kaip keistai skambėtų, mums tai buvo iššūkis ir prireikė, turbūt, trijų susitikimų ir daugybės pokalbių internetu, kol iš visų idėjų išrinkome tą pavadinimą, kurį turime dabar. Kurdamos šią iniciatyvą stengiamės ignoruoti sunkumus ir eiti po vieną, kad ir mažą žingsnį į priekį. Turime didelį norą sutelkti kuo didesnę sąmoningų žmonių bendruomenę. Kaip sako, vienas lauke ne karys.

Ieva: kaip pasikeitė gyvenimas po šios iniciatyvos sukūrimo? Ką Jums reiškia Vandenynų paskyra?

Pradėjome labiau mąstyti apie kasdienius savo pasirinkimus, ką gali panaudoti turėdamas namuose ir nepirkti naujo daikto, ko galbūt apskritai nereikia. Vandenynai mums atneša daugiau žinių ir supratimo, kad dar daug ko nežinome. Kartu kurdamos mokomės viena iš kitos, o tuo pačiu ir iš mūsų bendruomenės. 

Ieva: koks buvo Jūsų didžiausias atradimas Vandenynų turinio ruošimo etape?

Kiekvieną kartą pradėjus nagrinėti kokią nors naują temą pradedi suprasti, kad žinojai: arba mažai, arba tavo žinios buvo neteisingos. Pvz.: kai rašėme apie tai, kuri pakuotė draugiškesnė aplinkai, tai pasirodo, kad popierius geriau tik dėl to, kad suyra greičiau, jei išmestas netinkamai, tačiau jo gamyba gerokai taršesnė nei plastiko.

Ieva: kaip sekasi auginti bendruomenę ir su ja komunikuoti?

Pastebime sekėjų įsitraukimą, kas labai džiugina, nes mūsų misija ir yra burti sąmoningų žmonių bendruomenę, kartu dalintis patirtimi, vieni kitus įkvėpti. Taip gimė ir paskutinė rubrika #žmoniųistorijos, kuria norime pasidalinti mūsų sekėjų patirtimi. Be to, dažnai ir IG stories ar įrašuose klausiame sekėjų patirties ar nuomonės. Vertiname kiekvieno iš jų indėlį prisidedant kuriant Vandenynų bendruomenę. 

instagram vandenynai
Ieva: koks yra vienas dalykas, kurio tvirtai laikotės kurdamos turinį, atstovaudamos savo idėją ir kodėl?

Edukuoti ir šviesti, bet nemoralizuoti ir nesmerkti. Kiekvienas savo kelyje į tvaresnį gyvenimą turėjome įvairių pasirinkimų. Kas anuomet atrodė teisinga, vėliau gali pasirodyti visiškai netvaru. Svarbu suprasti, kad tik kuo daugiau sužinodami galime keisti savo požiūrį į dalykus ir taip keistis patys bei paskatinti savo pavyzdžiu keistis ir kitus. 

Ieva: kokie Jūsų siekiai, išeinantys iš širdies gelmių? 

Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių pradėtų gyventi galvodami, kaip perka, kaip naudoja daiktus, kuriuos turi ir kaip atsikrato jiems nereikalingų daiktų. Kuo didesnė grupė žmonių gyvens tvariai, tuo didesnis šansas, kad mūsų planeta švari liks ir mūsų vaikams. Labai džiaugiamės pastebėdamos, kad tokių žmonių daugėja. O planetai padėti galime nuo mažų žingsnių, kuo daugiau žmonių tuos mažus žingsnius daro, tuo didesnis poveikis. Šis tikslas, manome, nesibaigiantis, o tęstinis.

Ieva: Man įdomu,  kokie būtų Vandenynų tolimesni tikslai? 

Norime ir toliau burti bendruomenę, organizuoti edukacinius užsiėmimus, dalyvauti ir organizuoti projektus tvaraus gyvenimo skatinimo projektus. Toks ir būtų Vandenynai ateities tikslas – edukuoti kuo daugiau žmonių ir pasakoti apie paprastus būdus gyventi tvariai.


Man labai patiko turbūt visoms edukacinėms paskyroms puikiai tinkanti Vandenynų mintis – edukuoti ir šviesti, bet nemoralizuoti ir nesmerkti. Visi esame žmonės ir visi klystame, juk ir pačios įkūrėjos, kaip ir mes visi, vis atranda naujų dalykų siekiant padėti mūsų planetai. Ačiū Sigitai ir Eglei už įkvepiantį pokalbį! 

O gal ir Jūs žinote įkvepiantį Instagram žmogų, apie kurį norėtumėte sužinoti daugiau? Būtinai pasidalinkite jo paskyra Attaché Instagrame ar po šiuo įrašu komentaruose.

Visos nuotraukos yra iš Vandenynai asmeninio archyvo.

Posted in Instagram, Žmonės and tagged , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *