2019 METŲ APŽVALGA

2019 METŲ APŽVALGA

Pastebėjau, kad kai rašai, jog planuoji pasidaryti metų apžvalgą, visi suklusta. Jie tikisi išvadų, kurios galbūt padės nedaryti tų pačių klaidų, eiti patikrintu keliu ir pabandyti kažką naujo. Manau, kad tai puikus turinio interpretavimas, juk geriausiai mokomės iš kitų žmonių pavyzdžių, t.y. jų patirties. Džiaugiuosi savo 2019 metų apžvalga, nes ji įvyko tinkamu laiku, kai reikėjo nuimti susikaupusių klausimų naštą, o tam padėjo mano Planavimo terapija.
Kaip užbaigiau 2019 metus?

2019 metų apžvalga padėjo susikoncentruoti į metų analizę, kuri leido atpažinti silpnąsias vietas, padėjo suprasti ties kuo turiu sutelkti savo dėmesį ir kokių projektų turėtų būti daugiau, o kurių iš viso neturi būti. Mano veikla, prasidėjusi nuo turinio planavimo ir fotografavimo kitiems, peraugo į strategijų ruošimą, konsultacijas bei bendruomenės auginimą. Supratau, kokiuose dalykuose esu stipresnė, o kurie darbai sukelia atmetimo reakciją. Juk kai dirbi sau, lengviau pamatuoji gaunamą rezultatą, gali iš karto reaguoti ir daryti išvadas. Gali keisti kryptį ir tobulėti ten, kur Tau gera dirbti. Veiklos analizė, kurią pasidariau kartu su kitomis moterimis Instagrame, aiškiai apibrėžė mano potencialą arba fiasko konkrečiuose projektuose. Man svarbu matyti visą vaizdą iš paukščio skrydžio, todėl toks visų darbų – projektų vertinimas yra labai veiksmingas.

Kokias išvadas pasidariau?

Visus projektus priskyriau konkrečioms atšakoms – tikslų dalis (kur susitelkia darbų tikslai, kuriuos galima pasiekti konkrečiame laike), vizijos dalis (čia projektai pasidengia su tikslais, kurie mane greičiau priartina prie veiklos vizijos), nauda kitiems – (darbai, kurie yra nemokami arba mokami, bet neša naudą bei vertę žmonėms). Tuomet, išskyriau darbus/projektus pagal šiuos kriterijus: didžiausią pasitenkinimą nešantys projektai, finansinę naudą nešantys projektai; rūpesčiai; projektai, kurių neapsimokėjo daryti; planavau, bet nepavyko ir įgyvendinau, nors neplanavau.Ar įsivaizduojate, kaip lengva visas savo iniciatyvas, darbus, indėlį priskirti konkrečiai atšakai ir matyti aiškų sprendimą? Kitais metais darysiu tą patį, o Jums galiu prasitarti, kad didžiausias malonumas šiame darbe 2019 metais buvo: konsultacijos, turinio strategavimas klientams, rašymas, IG LIVE, naujienlaiškių rašymas, #planavimoterapija iniciatyva bei veiklos pradžioje buvęs Slaptas Klubas. Kas kėlė rūpesčius? Čia būtina paminėti, kad rūpesčiai man reiškia – kai tai trukdė kitiems darbams arba trukdė mano poilsiui, sveikatai. Tai buvo kelios fotosesijos, nesibaigiantys projektai, kurių galiojimo laikas seniai pasibaigė, nemokamos konsultacijos, kurios dėl laiko planavimo visai neapsimokėjo.

Iš tiesų, svarbiausia buvo paanalizuoti, ką pavyko padaryti – įgyvendinti, nors visai nebuvau žadėjusi. Pavyzdžiui – paleisti Planavimo Terapiją didesnei auditorijai, kur Jūsų feedback‘as viršijo visus lūkesčius; tai keli klientai, kurie atrado mane bei naujienlaiškio paleidimas. Įsivaizduojate, kad net neplanavau rašyti Jums laiškų, nes nemėgau naujienlaiškių, o dabar mus sunku išskirti – naujienlaiškio platformą ir mane. Taip pat, geriausias nutikęs dalykas –  sunkiu periodu mane pasiekė Ieva, pagalbininkė. Jau tikriausiai skaitėte jos tekstą apie 2020 metų Instagram tendencijas. Džiaugiuosi, kad ji atsirado, nes šioje veikloje praverčia kitoks žvilgsnis į daugelį dalykų, atsiranda šviežias oro gūsis ir puiki draugystė.

2019 metų apžvalga
Svarbu – atvirumas

Kad ir kaip keista būtų – esu atvira, bet labai atsargi. Dažnai skeptiškai arba įtariai žiūriu į žmones, stengiuosi neperžengti ribų ir to tikiuosi iš kitų žmonių. Tačiau, 2019 metų apžvalga parodė, kad būta visko – ir atvirumo, ir pasinėrimo į save, savianalizės. Per praeitus metus gilinausi į tai, ką jaučiu bei kaip jaučiuosi, ką išgyvenu ir svarbiausia, kodėl. Kas kelia spaudimą ir ko turėčiau išvengti. Bandžiau suprasti savo charakterį, savybes, o tai, manau, pusiaukelė į sėkmę. Jei geriau save pažįsti, gali drąsiai imtis veiklų, kur jausies komfortiškai. Kokiu būdu turėtumėte siekti pažinti save? Tikriausiai veiksmingiausia būtų kreiptis į psichoterapeutą, koučerį ar mentorių. Man kol kas užtenka stebėti save, žinoti mąstymo bei elgesio būdą, patenkinti smalsumą darant kokybiškus asmenybės testus.

O ir atvirumas prieš bendruomenę taip pat reikšmingas dalykas; net jei Instagrame puoselėjama tobulumo iliuzija, man svarbu pasidalinti ir vargais, ir džiaugsmais. Tik nuo mūsų pačių priklauso kiek asmeniškumo įterpsime bei kokios yra mūsų privatumo ribos. Išmokau kiekvieną turinį traktuoti per naudos prizmę – ar tai sukuria vertę? Ar tai naudinga kitiems? Tada kur kas lengviau tikslingai skirstyti turinį į skirtingus kanalus.

Ko norėčiau daugiau?

Pasirašiau, kad norėčiau daugiau žmonių, bet tai reiškia ne skaičius, bet bendruomenės dydį. Mane domina jauki, vieninga žmonių grupė, kuriai aš planuoju kurti daugiau turinio. Seniai turiu mintį paleisti fizinius produktus, bet esu jau turėjusi reikalų su tokiais pardavimais, tad stabdo didelė atsakomybė ir daug reikalų. Šiame sąraše taip pat yra: daugiau pagalbos kitiems, konsultacijų, viešų kalbėjimų, planavimo, asmeninio augimo, finansų, pažinčių, asmeninių prekės ženklų, aiškumo ir kitų projektų. Noriu dirbti efektyviai, keisti požiūrį, orientuotis į ilgalaikius tikslus, o ne vienkartinius sprendimus ir „čia bei dabar“ reikalavimus.

Mano veikla moko mane pakantumo, bet kartu pastiprina mano strategavimo gebėjimus. Tikiu, kad geriausi dalykai dar prieš akis, bet jau dabar turiu būti tikra, jog mano sprendimai yra argumentuoti ir pasverti. Visi turime įsitikinimų, bet kad šitie būtų teigiami, o neigiami būtų keičiami, privalome apibrėžti asmenines ribas, kur arba leistume sau išdykauti, arba leistume išdykauti protingai. Nepamirškite „NEnoriu, NEdarysiu, NEreikalinga, NEprivalau“ sąrašo iš #planavimoterapija, kuris sąžiningai parodys praėjusių metų išvadas bei nurodys kryptį naujiems metams. Svarbiausia yra – požiūris ir asmeninės vertybės, nes juk Jūs niekam nieko neprivalote, jei to nenorite.  

Jeigu norėtumėte pasitarti dėl savo esamos ar būsimos veiklos, kreipkitės. O jeigu norite gauti vieną geriausių naujienlaiškių apie komunikaciją bei Instagram, prenumeruokite jį čia.

Posted in Užkulisiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *